Takım Tezgahları sektörünün bölgedeki en büyük buluşması MAKTEK AVRASYA 30 Eylül’de başlayacak

“Makine yapan makinelerin fuarı” olarak bilinen MAKTEK AVRASYA 30 Eylül – 5 Ekim 2024 tarihleri arasında “Dijital Dönüşüm” temasıyla İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde sekizinci kez gerçekleşecek.  İmalat sanayisinin ve takım tezgâhları sektörünün merakla beklediği fuar bu yıl, Dijital Dönüşüm Deneyim Alanı ve Start-up Zone gibi yeniliklere ev sahipliği yapacak.
Merakla beklenen ve büyük bir ilgiyle başvuru sürecinin devam ettiği ‘Sürdürülebilir Sanayi için Tasarım’ teması ile düzenlenecek endüstriyel tasarım yarışması için son başvuru tarihi 23 Haziran! 

“Makine yapan makinelerin fuarı” MAKTEK Avrasya Fuarı’nda şimdiden yerinizi ayırın!

İmalat sanayisinin ve takım tezgâhları sektörünün merakla beklediği MAKTEK Avrasya 2024 8. Uluslararası Takım Tezgâhları, Metal-Sac İşleme Makineleri, Tutucular-Kesici Takımlar, Kalite Kontrol-Ölçüm Sistemleri, CAD/CAM, PLM Yazılımları ve Üretim Teknolojileri Fuarı, 30 Eylül–5 Ekim 2024 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek.

Makine sektörünün bölgedeki en büyük buluşması MAKTEK Avrasya Fuarı’nın yeni tarihi belli oldu

Tüyap tarafından Takım Tezgahları Sanayici ve İş İnsanları Derneği (TİAD) ve Makina İmalatçıları Birliği (MİB) iş birliği ile düzenlenen MAKTEK Avrasya, 30 Eylül - 5 Ekim 2024 tarihleri arasında İstanbul’da TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek.  

4 yıl aradan sonra milyar dolarlık rekorla kapandı

4 yıl aradan sonra milyar dolarlık rekorla kapandı
 
Tüyap Fuarcılık tarafından Takım Tezgahları Sanayici ve İş İnsanları Derneği (TİAD) ve Makina İmalatçıları Birliği (MİB) iş birliğiyle her iki yılda bir düzenlenen MAKTEK Avrasya Fuarı, 4 yıl aradan sonra 26 Eylül-1 Ekim 2022 tarihleri arasında makine sektörünü Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde buluşturdu. Adeta satış rekorları kıran fuar, ekonomiye ciddi bir katkı sağladı.

Bugüne kadar açılacak en büyük MAKTEK Fuarı 26 Eylül’de başlıyor

Bugüne kadar açılacak en büyük MAKTEK Fuarı 26 Eylül’de başlıyor

Tüyap Fuarcılık tarafından Takım Tezgahları Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TİAD) ve Makine İmalatçıları Birliği (MİB) iş birliğiyle başarıyla düzenlenen MAKTEK Avrasya Fuarı 26 Eylül Pazartesi günü Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde kapılarını açmaya hazırlanıyor.

Open Design İstanbul – Endüstriyel Tasarım Yarışması Ödül Töreni 26 Eylül’de Tüyap’ın MAKTEK Avrasya Fuarı’nda

Open Design İstanbul – Endüstriyel Tasarım Yarışması Ödül Töreni 26 Eylül’de Tüyap’ın MAKTEK Avrasya Fuarı’nda
 
Son Başvuru 16 Eylül

MAKTEK Avrasya’da sanal gerçeklik

Makine sektörünün bölgedeki en büyük buluşması MAKTEK Avrasya’da sanal gerçeklik ile teknolojileri deneyimleme imkanı
 
Takım tezgahlarının Avrasya bölgesindeki en önemli tedarikçilerini ve üreticilerini bir araya getiren fuarda MAKTEKVERSE adı verilen etkinlikler kapsamında “sanal gerçeklik” ürün ve çözümlerinin sergilendiği bir deneyimleme alanı olacak. MAKTEKVERSE’de ziyaretçiler AR, VR, MR gibi teknolojilerin, sanayide kullanımına dair örnekleri deneyerek inceleyebilecekler. 

Yeni Tarihimiz: 26 Eylül – 1 Ekim 2022

Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. olarak 31 Ağustos – 4 Eylül 2021 tarihleri arasında planlanan 7’nci MAKTEK Avrasya Fuarı, 26 Eylül – 1 Ekim 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Yeni tarihimiz olan 26 Eylül – 1 Ekim 2022’de Avrasya coğrafyasının en önemli sektör fuarlarından biri olan 7’nci MAKTEK Avrasya Fuarı’nda sizleri ağırlamaktan memnuniyet duyacağız.

Dünya Ticaret İçin TÜYAP’a Geldi!

Kısıtlar nedeniyle ara verilen ticari fuarlarımızı yeniden yüz yüze gerçekleştirmeye başladık. Tüyap’ın yeni dönemde düzenlediği ilk fiziki fuarı olan 33'üncü Uluslararası Ağaç İşleme Makineleri, Kesici Takımlar, El Aletleri Fuarı WoodTech 2020’ye yurt içinden ve yurt dışından ilgi oldukça yüksek. Fuar şimdiye kadar 50 ülkeden ziyaretçi ağırladı.  Sağlık Bakanlığı’nın tüm yönergelerine uygun düzenlenen fuarlarda “Ticaret İçin Önce Sağlık” ilkesinden yola çıkılarak tüm süreçler 41 yıllık deneyimimiz ile kurgulandı. TÜYAP Yönetim Kurulu Üyesi ve Stratejik Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Zeynep Ünal Öztop, “Fuarımıza ziyaretçi olarak gelen yerli ve yabancı ilgisinden memnunuz. 50 ülkeden yabancı ziyaretçi, 11 ülkeden Tüyap davetlisi alım heyetleri şuana kadar fuarı ziyaret etti . Her dört ziyaretçiden biri yabancı… Sadece Türkiye'nin değil, yakın coğrafyanın da buluşma noktası olmayı hedefliyoruz” dedi.

Fuarlarda Temassız Dönem Başlıyor

Ekonominin ve ticaretin nabzını tutan fuarlarımız da yeni normal döneme hazır. Dijital çözümler ve uygulamalarla hibrit formunda zenginleştirdiğimiz fuarlarımız tüm paydaşlarımıza temassız fuarcılık deneyimi yaşatmaya hazır.

Yeni Tarihimiz: 31 Ağustos - 04 Eylül 2021

Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. olarak Takım Tezgâhları Sanayici ve İş İnsanları Derneği (TİAD) ve Makina İmalatçıları Birliği (MİB) işbirliği ile 28 Eylül - 3 Ekim tarihleri arasında düzenlemeyi planladığımız makine sektörünün Avrasya’daki en büyük buluşması olan MAKTEK Avrasya 2020 Fuarı’nı; 31 Ağustos - 04 Eylül 2021 tarihlerinde Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi-Büyükçekmece’de gerçekleştireceğimizi belirtmek isteriz.

Korona Virüs Bilgilendirmesi

Tüyap Fuarcılık Grubu’nun 2020 yılı için planladığı tüm fuarlar öngörüldüğü tarihlerde gerçekleştirilecektir. Belirtmek isteriz ki katılımcılarımızın, ziyaretçilerimizin, çalışanlarımızın ve tüm iş ortaklarımızın sağlığı her zaman önceliğimizdir.

Üretime ilham veren fuar MAKTEK Avrasya, yüzleri güldürdü!

2-7 Ekim 2018 tarihleri arasında Takım Tezgahları Sanayici ve İşadamları Derneği (TİAD), Makina İmalatçıları Birliği (MİB) iş birliğinde; T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, T.C. Ticaret Bakanlığı ve KOSGEB’in desteğiyle TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde gerçekleşen MAKTEK; beklentileri karşıladı. 2016’ya göre yüzde 46 oranında artan ziyaretçi ülke sayısıyla toplamda 56.526 sektör profesyonelinin ziyaret ettiği fuar, katılımcılardan tam not aldı. Ayrıca Fuar, ‘Sanayide Üreten Kadınlar Buluşması’ ve ‘MAKTEK Altın Pergel 1. Ulusal CNC Takım Tezgahı Tasarım Yarışması’na da ev sahipliği yaparak sektöre farklı bir bakış açısıyla baktığını da kanıtladı.

MAKTEK 2018 Kapılarını Açtı!

TÜYAP tarafından 2 Ekim 2018 Salı günü açılan Avrasya Bölgesi’nin ve Türkiye’nin takım tezgahları sektöründeki en önemli buluşma platformu Maktek Avrasya 2018 Fuarı, 1.000’in üzerinde firma ve firma temsilcisini aynı çatı altında buluşturdu. Fuar, sektörün tüm bileşenlerini 7 Ekim 2018 Pazar gününe kadar ağırlayacak.