Takım Tezgahları sektörünün bölgedeki en büyük buluşması MAKTEK AVRASYA 30 Eylül’de başlayacak

“Makine yapan makinelerin fuarı” olarak bilinen MAKTEK AVRASYA 30 Eylül – 5 Ekim 2024 tarihleri arasında “Dijital Dönüşüm” temasıyla İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde sekizinci kez gerçekleşecek.  İmalat sanayisinin ve takım tezgâhları sektörünün merakla beklediği fuar bu yıl, Dijital Dönüşüm Deneyim Alanı ve Start-up Zone gibi yeniliklere ev sahipliği yapacak.
Merakla beklenen ve büyük bir ilgiyle başvuru sürecinin devam ettiği ‘Sürdürülebilir Sanayi için Tasarım’ teması ile düzenlenecek endüstriyel tasarım yarışması için son başvuru tarihi 23 Haziran!
 
Tüyap Fuarcılık Grubu tarafından Takım Tezgâhları Sanayici ve İş İnsanları Derneği (TİAD) ve Makina İmalatçıları Birliği (MİB) iş birliği ile İstanbul’da Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan MAKTEK AVRASYA, 30 Eylül - 5 Ekim 2024 tarihlerinde dünyanın önde gelen firmalarını ve makine sektörünün en önemli markalarını 8. kez bir araya getirmeye hazırlanıyor.
MAKTEK AVRASYA Uluslararası Takım Tezgâhları, Metal - Sac İşleme Makineleri, Tutucular - Kesici Takımlar, Kalite  Kontrol - Ölçüm Sistemleri, CAD/CAM, PLM Yazılımları ve Üretim Teknolojileri Fuarı olan bu büyük buluşmada stant satışlarının yüzde 99’ u şimdiden tamamlandı. Mevcut durumda 1.000’in üzerinde firma ve firma temsilciliği yer alıyor. 
Fuar hem köklü firmalara hem yeni girişimcilere iş bağlantıları fırsatı sunuyor
8. MAKTEK AVRASYA Fuarı, katılımcılara ve ziyaretçilere son teknoloji ürünleri, yenilikleri, sektör trendlerini ve iş birliği fırsatlarını keşfetme imkânı sunacak. 2022 yılında gerçekleşen MAKTEK AVRASYA Fuarı’nda katılımcıların yüzde 51’i fuar aracılığıyla mevcut iş bağlantılarını artırdı ve güçlendirdi, yüzde 56’sı da Türkiye'den yeni potansiyel müşteriler kazandı. Bu yılki fuarda bu oranların aşılması hedefleniyor. Mısır, Cezayir, Suudi Arabistan odak ülkeler olmak üzere, Kuzey Afrika, Rusya, Almanya, İtalya, Polonya, Kanada, Fransa, Macaristan, Hollanda gibi dünyanın dört bir yanından 90 ülkeden 85 binin üzerinde ziyaretçi bekleniyor. Tüyap yurt dışı ofislerinin yapacağı alım heyeti programının beraberinde odak ülkelere yapılacak özel davetlerle çok sayıda sektör profesyonelinin fuara getirilmesi planlanıyor.
Bu yılın teması “Dijital Dönüşüm”
Teknolojik gelişmelere paralel olarak fuarın bu seneki teması “Dijital Dönüşüm” olarak belirlendi. Fuarda, tema içeriğiyle uygun olarak ziyaretçilerin imalat sanayisinde yeni teknoloji ve gelişmeleri bizzat deneyimleme fırsatı bulacakları bir Dijital Dönüşüm Deneyim Alanı olacak.
Üretimin Yenilikçileri Start-up Zone Alanında ziyaretçilerini bekliyor…
MAKTEK AVRASYA; Sektöre adım atmış yeni oyuncuların, uluslararası liderler ile aynı platformda buluşmalarını sağlayıp, yeni iş birlikleri ile girişimlerini bir adım daha ileriye taşıyabilme fırsatı sunacak.
”Open Design İstanbul” ile geleceğin teknolojileri yarışıyor
Fuar kapsamında TİAD tarafından endüstriyel tasarımcılarla sanayicileri daha fazla iş birliği yapmaya teşvik etmek için “Sürdürülebilir Sanayi için Tasarım” teması ile “Open Design İstanbul Tasarım Yarışması” da düzenlenecek. “CNC Takım Tezgâhı için Robotik Yükleme/Besleme Sistemi Tasarımı” konseptiyle gerçekleşen yarışmaya başvurular 23 Haziran 2024’te sona erecek. Kazanan projelerin ödülleri, fuarın ilk günü olan 30 Eylül 2024 tarihinde düzenlenecek törenle takdim edilecek.  Finalistlerin tasarımları ise fuarda etkinliklerin gerçekleşeceği 12A salonunda özel bir showroom alanında ziyarete açık olacak.  
Online biletinizi şimdiden alabilirsiniz
8. MAKTEK AVRASYA Fuarı’nı ziyaret etmek isteyenler biletlerini www.maktekfuari.com adresinden alıp, telefonlarına gelen yaka kartını fuar girişinde okutarak kapıda zaman kazanabilir. Fuar katılımcılarına göz atmak, görüşeceği firmaları önceden belirleyerek takvim oluşturmak isteyenler de web sitesini inceleyebilir. 
Fuar ilk beş gün saat 10:00-19:00 arasında son gün ise 10:00-18:00 arasında açık olacak.
ÖNCEKİ SAYFAYA GERİ DÖN