Firma Adı İletişim Konum
ALP HAVACILIK SAN. VE TİC.A.Ş.
Organize Sanayi Bölgesi 8. Cadde No: 29/ 1-2 26110 / Odunpazarı / ESKİŞEHİR / TÜRKİYE
İletişim: +90 222 236 1300
Web: https://www.alp.com.tr/
Salon: 12
Stant: 1257
Ürün Grupları
  • Kesici Takimlar
  • Ozel Takimlar

Alp Havacılık 1998 yılında Eskişehir de kurulmuş, Havacılık ve Uzay sanayisine özgü ve bu sanayinin yüksek teknoloji, kalite, tasarım, mühendislik ve üretim standartları altında, dünyanın değişik bölgelerindeki müşterileri için uçuş kritik/döner component, alt sistem ve sistem imalatı yapan bir özel teşebbüs firmasıdır. Alp Havacılık sayısı 1300 e yaklaşan yüksek nitelikli personeli, iki yüzün üzerinde yeni nesil çok eksenli takım tezgahı, CMM kalite kontrol teçhizatları, tahribatsız muayene de dahil olmak üzere çeşitli test kabiliyetleri, kaplama, özel proses ve geniş çaplı laboratuvar kabiliyetleri ile hizmet vermektedir. Ayrıca, Alp Havacılık bir kısmı dünyada çok az tesiste bulunan ve tamamı NADCAP ve OEM müşterileri tarafından onaylı 70 in üzerinde özel proses kabiliyetini de çatısı altında bulundurmaktadır. Alp Havacılık, etkin şekilde faaliyet gösteren tedarik zinciriyle birlikte titanyum, aluminyum, çelik, paslanmaz çelik, bakır alaşımları ve süper alaşımların işlenmesinde geniş çaplı deneyime sahiptir. Alp Havacılık dünyanın havacılık devleri arasında yer alan Lockheed Martin (Sikorsky, LM Aero), Raytheon Technologies (Pratt & Whitney, Pratt & Whitney Canada, Collins Aerospace), Honeywell, Boeing, Türk Havacılık ve Uzay Sanayi (TAI), TEI ve Aselsan gibi müşterileri için Helikopter Dinamik Parçaları ve Asambleleri, Helikopter Kuyruk Pervanesi Sürücü Mili Sistemi (TRDS) Parçaları ve Asambleleri, jet motorlarında kullanılan Yekpare Fan ve Kompresor Rotoru (IBR-Integraly Bladed Rotors) dahil olmak üzere Dinamik ve Statik Motor ve APU Sistem bileşenleri, İniş Takımları, Uçak Yapısal Parçaları ve Asambleleri, Hidrolik ve Yakıt Boru Sistemleri üretimini gerçekleştirmektedir. Alp Havacılık tarafından üretilen ürünler; Black Hawk, Seahawk, S76, S92, CH53, CH47, F-35, F-22, Boeing 737, Boeing 747, Boeing 767, Boeing 777, Boeing 787, Airbus 320, Airbus 330, Airbus 340, Airbus 380, Airbus A400M, gibi hava platformları ve F135, F100, P&W GTF Engines, PW150, PW305, PW530, PW535, PW545, PW600 gibi motor programlarında kullanılmaktadır. Alp Havacılık, etkin ve verimli operasyonları ve Endüstri 4.0 uygulamaları ile müşterileri için en iyi değeri sağlarken, Nikel alaşımların işlenmesi için özel olarak geliştirdiği ve patent altına aldığı seramik kesiciler ile klasik üretim yöntemlerine göre %40 oranında maliyet avantajı sağlayabilmektedir. Alp Havacılık 14 Kasım 2013 tarihi itibarı ile AR-GE merkezi olmuştur.

Helikopter Dinamik Parçaları ve Alt SistemleriHelikopter Dinamik Parçaları ve Alt Sistemleri
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Alp Havacılık; Sikorsky Aircraft platformları için, Ana, ve Kuyruk Pervanesine ait tüm dinamik parçaları, arka kuyruk pervanesi sürücü şaftları, uçuş kontrol mekanik sistemi, dişliler ve tüm dişli kutuları gibi uçuş kritik ve dinamik ürünler ve bunların montaj grupları ve büyük ebatlı uçuş kontrol bileşenlerinin imalatı gerçekleştirmektedir.

Motor ve APU Sistemi ParçalarıMotor ve APU Sistemi Parçaları
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Alp Havacılık; Pratt & Whitney firmasının F-35 savaş uçağının motoru olan F-135 motorunda bulunan Düşük ve Yüksek Basınç Kompresör Fan Pervanelerinin Titanyum ve İnkonel alaşımdan mamül tüm kademelerini ve Fan Arka Göbeği gibi uçuş kritik döner parçalarının imalatını, aynı firmanın Gear Turbo Fan motorlarına ait Fan Göbeği parçalarının imalatını ve Collins Aerospace firması için Boeing 787 ve Airbus 380 uçaklarının APU sistemlerinde bulunan Difüzör ürün gruplarının imalatını gerçekleştirmektedir.

İniş Takımı Parçaları ve Asambleleriİniş Takımı Parçaları ve Asambleleri
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Alp Havacılık; Collins Aerospace Landing Systems firmasının F-35 ve F-22 askeri programlarında ve Boeing 737, 747, 757 ve 767 gibi ticari platformlarında kullanılan ana ve burun iniş takımlarının parçalarını ve montaj gruplarını, ayrıca Honeywell Aerospace firmasının tüm ticari ve sivil platformları için iniş takımı fren sistemi parçalarını üretmektedir. Alp Havacılık, Heroux Devtek firması tarafından üretilen Boeing 777 ana ve burun iniş takımı parçalarının da kaynağıdır. Sabit kanat platformlarının yanı sıra Türk Genel Maksat Helikopteri projesi kapsamında Blackhawk helikopterlerin iniş takımları detay üretim, montaj ve test sorumluluğu da Alp Havacılık a aittir.

Uçak Yapısal Parçaları ve AsambleleriUçak Yapısal Parçaları ve Asambleleri
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Alp Havacılık; Collins Aerospace firmasının tüm askeri ve ticari platformları, Lockheed Martin firmasının F-35 platformu ve Sikorsky firmasının S-70, S-76 ve S-92 platformları için uçuş kritik seviyesindeki yapısal parçaları ve asambleleri üretmektedir.

Özel Proses HizmetleriÖzel Proses Hizmetleri
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Alp Havacılık çatısı altında bulundurduğu 70 ten fazla özel proses yeteneği ile talep eden müşterileri için sadece özel proses hizmeti de vermektedir. Bu kapsamda Türk Havacılık ve Uzay Sanayii ne ilave olarak İtalya Abete firması ve Manisa da yer alan HMS firmasına da özel proses hizmeti verilerek satış gerçekleştirilmektedir.

Seramik FrezeSeramik Freze
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

İnkonel ve diğer Nikel Alışımların talaşlı imalatı için yekpare ve kombine seramik freze

Firmanın kayıtlı temsilcilik bilgisi bulunmamaktadır.

  • ALP HAVACILIK
  • ALP CUTTING TOOLS